poniedziałek, 2 maja 2011

Psy nasza pasja

<small>Autorem artykułu jest Ppdesignstudio</small><br>
<b>Psy nasza pasja</b><br>
W naszym domu zwierzęta były od zawsze. Buldożki francuskie, Cane Corso, Rybki, kanarki, papugi, gryzonie. Oprócz tych egzotycznych zwierząt były też psy.
<br>
Ogólnie można powiedzieć, że są to psy bardzo przyjazne, mało hałaśliwe, pogodne, o wesołym usposobieniu, ale nie nadmiernie rozbiegane i nadpobudliwe. Przyjaźnie nastawione powinny być również w stosunku do zwierząt i innych psów, jednak bywa z tym różnie. Buldożka polecić można w zasadzie każdemu, kto nie wymaga od psa nadmiernej dawki ruchu i wysiłku fizycznego. Szczególnie w gorące upalne dni zapewnić im należy odpowiednią ilość cienia i nie zmuszać do spacerów w słońcu, poza tym buldożki są bardzo mało wymagające jeśli chodzi o pielęgnację sierści czy inne zabiegi. Potrafią przystosować się do bardzo wielu przyzwyczajeń swych właścicieli tak by nie być uciążliwym. Zawsze są wesołe a do zabawy nie trzeba ich długo zachęcać. Budzą duże zainteresowanie swym niecodziennym wyglądem.<br><br><a href="http://www.polokokta.eu/buldozkifrancuskie.html">Buldożki francuskie</a> pochodzą z krzyżówek wielu ras dokonywanych w poprzednim stuleciu. Podbiły one serca artystów i ludzi z wyższych sfer w Paryżu. Swym wyglądem przypominać mają miniaturowego psa bojowego. Sylwetka zwarta, krótka i muskularna, uszy stojące nietoperzowate, ogon naturalnie krótki, nisko osadzony, grubszy u nasady i lekko zawinięty w bok, nieodstający. Głowa duża, szeroka z krótkim pyskiem i płaskim nosem, oczy nisko osadzone, nieco wypukłe, ciemne o żywym wyrazie. Właśnie wielkość i kształt głowy oraz uszy mają bardzo duży wpływ na wygląd buldożka.<br><br>Linia grzbietu zaokrąglona ze ściętym zadem. Szyja również powinna być lekko zakrzywiona. Grzbiet szeroki i muskularny. Niezbyt mocno podkasany brzuch. Łopatki i ramiona krótkie, grube i muskularne. Łapy małe okrągłe z dobrze zwartymi palcami. Pożądane są czarne lub ciemne paznokcie. Kończyny tylne zaś powinny być nieco dłuższe od przednich. W chodzie buldożek powinien być elegancki, swobodny i żywy, co również działa na korzyść. Sierść musi być krótka, gęsta i błyszcząca. Waga zaś według wzorca wahać się może między 8 a 14kg.
<br><br /><a href="http://ppdesignstudio.pl/oferta.html"></a>
<br>---<br>
Artykuł pochodzi z serwisu <a href="http://www.publikuj.org">Publikuj.org</a>.

niedziela, 1 maja 2011

Pępek u noworodków

<h1>Pępek u noworodków</h1>
<p>
<strong>Poród to ważny moment  w życiu nowo narodzonego zwierzęcia, a noworodek wymaga szczególnej opieki, aby mógł bez problemów wkroczyć w życie postnatalne.</strong>
</p>
<p>
<p><strong>Pępek u noworodków </strong> wymaga specjalnego postępowania, aby zapobiec niebezpiecznym powikłaniom bakteryjnym. Oczywiście wydawałoby się, że to nie problem opatrzyć pępek po narodzinach, ale wielu z hodowców o tym zupełnie zapomina, wielu także nie przywiązuje do tego wagi.Pępek to naturalne połączenie matki z płodem, za pomocą którego m.in. płód się odżywia. Podczas porodu, ale także czasem przed lub po porodzie połączenie to ulega przerwaniu. Jest to ważny moment w życiu noworodka, bo po pierwsze musi się usamodzielnić, po wtóre przerwana pępowina staje się bramą wniknięcia drobnoustrojów chorobotwórczych, a te z kolei mogą doprowadzić do niebezpiecznych stanów chorobowych tj. zapalenie pępka czy narządów wewnętrznych, a nawet do posocznicy i zejścia śmiertelnego. Dlatego właśnie zabezpieczenie pępka jest tak ważne.</p><p>Po pierwsze, po porodzie należy podwiązać i odciąć sznur pępowinowy na odpowiednią długość - u małych zwierząt ok 2-3cm, u dużych ok 4-5cm. Bardzo często noworodek rodzi się z oberwaną pępowiną, to naturalne i nie należy się tym przejmować. Zdarza się jednak u niektórych zwierząt krwotok z naczyń pępkowych, który nie zahamowany doprowadzi do wykrwawienia noworodka. Dość często występuje to u cieląt. Możemy wtedy spróbować poradzić sobie z tym samemu(należy podwiązać kikut grubą nicią), ale lepiej wezwać lekarza weterynarii, który oprócz zatamowania krwotoku, poda również antybiotyk zapobiegający ewentualnemu zakażeniu.</p><p>Po drugie, musimy zdezynfekować kikut najlepiej preparatem jodowym lub z antybiotykiem.Polecam preparaty w sprayu, są wygodne i można ich używać też do innych celów.</p><p>Po trzecie, należy kontrolować stan pępka przez najbliższe 2 tygodnie, gdyż nawet wtedy może dojść do zakażenia. Wszelkie powiększenie, bolesność lub wycieki należy poważnie traktować i interweniować lub poprosić o pomoc lekarza.</p><p>Po czwarte, po porodzie musimy zapewnić noworodkowi odpowiednie suche i czyste legowisko i utrzymywać je we właściwym stanie. Gdy te warunki spełnimy możemy być pewni, że nasze zwierzę, czy to duże czy małe będzie po prostu.....zdrowe. :)</p>
</p>
--
<b>Stopka</b>
<p>
<p>witu</p>

<p><a href="http://duzezwierzeta.blogspot.com">http://duzezwierzeta.blogspot.com</a></p>
</p>
Artykuł pochodzi z serwisu <a href="http://artykuly.com.pl">artykuly.com.pl</a> - Twojego źródła artykułów do przedruku.